Aliexpress Alışverişi: Makyaj Fırça Seti

Aliexpress Alışverişi: Makyaj Fırça Seti
14 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 2.142 kez okundu.

Herkese merhabalar bu yazımda sizlere Aliexpress’den yaptığım alışverişi anlatacağım. Aliexpress alışverişi çoğu kişi için riskli gelir. Ürün gelmezse ya da beklediğim ürün gelmezse gibi tereddütlerle alışveriş yapmaktan çekinilir. Ben daha önceden ufak tefek bir şeyler almıştım. 5 TL’lik 10 TL’lik alışverişlerdi bunlar. Öncelikle olarak Aliexpress’den nasıl alışveriş yapılır? Hangi ürünler alınır? bundan bahsetmek istiyorum.

aliexpressaliexpress aliexpress

Alışveriş yapmak için Aliexpress web sitesine girerek yukarıdaki arama çubuğuna aradığınız ürünün ismini yazın. Site İngilizce olduğu için arayacağınız ürünün ismini İngilizce olarak yazarsanız daha iyi sonuç elde edersiniz. Ürünü seçerken ilk önce sağ üst tarafta Free Shipping’i işaretleyin. Yani ücretsiz kargoyu işaretlemiş olacaksınız. Yan tarafında da yıldızlar var 4 yıldız ve üzeri olması satıcınızın yıldızının yüksek olması demektir. Hemen alt tarafta da Orders yazar. Onu da işaretlerseniz en çok sipariş alan ürünleri göreceksiniz. Herhangi bir ürünü seçtiniz diyelim. Hemen altta Feedback’e tıkladığınızda geribildirimleri görürsünüz. Yani ürünü eline ulaşan hatta ürünün fotoğrafını çekip atanları burada bulabilirsiniz. View reviews from Turkey yazan yeri işaretlediğinizde Türkiye’den gelen geri bildirimleri görebilirsiniz. Şimdi gelelim benim aldığım ürünlere….

makyaj-firca-seti

Aliexpress’den 21 Mart 2017 Makyaj fırçası seti aldım. Malum bizdeki makyaj fırçaları biraz pahalı. Ben çok fazla makyaj yapan biri değilim. Fakat göz makyajı yaparken gölgelendirmelerde fırçaya ihtiyaç duyuyorum. Tek tek almaya kalksam biraz pahalıya gelir diye düşünürken Aliexpress’den bu makyaj setini buldum. Setin içinde toplam 15 adet fırça var ve 2.71$ yani 9.50 TL’ye falan almıştım. Ürün elime bugün ulaştı. Yani 23 günde kargo geldi. 15 adet fırça diyorum ama bazı fırçalar iki taraflı. 3 fıçası iki taraflı olarak yapılmış. Onlarla beraber toplamda 18 fırça oluyor. Benim aldığım küçük bir set. Tabii daha geniş ve kapsamlı makyaj fırçaları da var onlara da bakabilirsiniz. Ama benim için bu kadar fırça yeterli. Çünkü elimde fondöten fırçası, pudra fırçası ve allık fırçası bulunuyor. Bu aldığım fırçalar bile çok ama işimi görür 🙂 Aldığım fırçalar arasında hangi fırçalar var, hangisi ne amaçla kullanılır gelin beraber bakalım.

makyaj-fircasimakyaj-fircasimakyaj-fircasimakyaj-fircasimakyaj-fircasimakyaj-fircasimakyaj-fircasimakyaj-fircasimakyaj-fircasimakyaj-fircasimakyaj-fircasimakyaj-fircasimakyaj-fircasimakyaj-fircasimakyaj-fircasi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git