Siyah Noktalar İçin Maske

Siyah Noktalar İçin Maske
8 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 871 kez okundu.

Asıl adı komedon olan siyah nokta, insanların yüz bölgesinde oluşan bir cilt problemidir. Ciltte oluşan yağ ve kir cildin alt tabakasında siyah noktayı oluşturur. Cilt temizlenmediği takdirde siyah noktalar cildinize yayılır ve beraberinde sivilceyi de getirir. He siyah nokta sivilce oluşturmaz. Ama illa ki bir yerde sivilce oluşumuna sebep olur. Bu yüzden cildinizi siyah noktalardan temizlemeli ve arındırmalısınız. Ayrıca siyah noktalar için uygulayacağınız maskeler sivilce oluşumunu da engeller. Çok basit yöntemlerle ile evde siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Siyah noktalar için kozmetik ürünler olsa da hiçbiri doğal maskeler kadar etkili değildir. Çoğu kozmetik ürünü cildinizde alerji ve kaşıntı yapabilir. Bunun için en güzel yöntem doğal yollardan siyah noktalardan kurtulmaktır.

siyah-nokta-temizleme

Limon Suyu ve Yoğurt
*  2 su bardağı yoğurt
*  Yarım limon suyu
En bilinen ve en pratik siyah nokta temizleme maskesidir. Yoğurt ve limon suyunu bir kapta karıştırın ve cildinize sürün. 15 dakika yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz. Haftada 2 veya 3 defa uygulayabilirsiniz.

siyah-nokta-temizleme

Kil Maskesi
Kil
*  Su
Kil maskesi de yoğurt maskesi gibi çok kolay yapılan bir maskedir. Fakat kil kullanırken dikkat etmeniz gerekir. Eğer cildiniz kuruysa haftada en fazla 2 defa uygulayın. Cildiniz çok yağlı ise yeşil kil, az yağlı ise beyaz kil kullanın. Kil ve suyu krem haline gelene kadar iyice karıştırın. Yüzünüze sürüp 15 dakika bekleyin. Kil kuruduktan hemen sonra cildinizi ılık su ile yıkayın. Kili yüzünüzde çok fazla bekletmeyin çünkü cildinizi çok kurutur. Maskeden hemen sonra cildinizi nemlendirmeyi unutmayın.

siyah-nokta-temizleme

Yumurta Akı Maskesi
2 adet yumurtanın akı
Gözeneklerdeki yağ ve kiri temizleyen yumurta akı siyah noktaları temizlemede de çok etkili bir yöntemdir. Bunun için iki adet yumurtanın akını bir kase de iyice köpürünceye kadar çırpın. Ardından cildinize yumuşak bir şekilde yedirin. İlk tabaka kuruduktan sonra ikinci tabakayı da cildinize yedirin ve 10-15 dakika bekleyin. Ardından ılık su ile durulayın. Haftada iki veya üç kez uygulayabilirsiniz.

siyah-nokta-temizleme

Yulaf ve Yoğurt Maskesi
*  2 yemek kaşığı yoğurt
*  2 yemek kaşığı yulaf
Yoğurdun içindeki laktik asit ciltteki fazla yağın ve kirin giderilmesine yardımcı olur. Yulafın da siyah noktalar üzerinde etkisi vardır. İyi bir cilt temizliği için içine 3-4 damla limon suyu ilave edebilirsiniz. Hepsini bir kase de karıştırıp cildinize sürün. 10-15 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Haftada 2 veya 3 kez tekrarlayarak daha iyi bir sonuç alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git