20’li Yaşlarda Cilt Bakımı

20’li Yaşlarda Cilt Bakımı
9 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 1.045 kez okundu.

Zamanın etkisi ilk olarak cildimize yansıyor. Ergenlik döneminden sonra cildimizdeki lekeler, ufak kırışıklar gibi cilt problemleri ortaya çıkabiliyor. Özellikle genç yaşta yapılan cilt bakımları daha önemli oluyor. 20’li yaşlarda yaptığınız cilt bakımının etkisi ileriki yaşlarınızda cildinize daha çok etki gösteriyor. Gencim benim cilt bakımına ihtiyacım yok demeyin. Makyaj yapıyorsanız, cildiniz için hala bir temizlik ürünü, tonik, nemlendirici kullanmıyorsanız mutlaka cilt bakımı yapmalısınız. Cildimiz bizim en büyük hazinemizdir. Ona iyi bakarak yaşlandığımızda parlak, gergin ve temiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

cilt-bakimi

Cildinizdeki sorunları tedavi edin: Cilt bakımı yaparken hemen bir nemlendirici maske bulup direk onu uygulamayın. Sivilceniz, siyah noktalarınız varsa önce onlardan kurtulun. Cilt tipinizi iyi analiz edin. Kuru mu? Yağlı mı? Yoksa karma cilt tipiniz mi var? Cilt tipinize uygun ürünler uygulayın. Mümkünsen en doğal malzemeleri seçerek cilt bakımınızı yapmalısınız. Sivilceniz varsa sivilcenizi limonla çok çabuk bir şekilde kurutabilirsiniz. Siyah noktalar içinse yumurta akını maske olarak uygulayabilirsiniz.

Cildinizi nemlendirin: Nemlendirici seçerken cilt tipiniz çok önemlidir. Yağlı bir cilde sahipseniz ve kuru ciltler için bir ürün aldığınızda yüzünüzün daha çok yağlandığını göreceksiniz. Bu ürünler siyah nokta bile yapabilir. Bu yüzden cilt tipinize uygun bir nemlendirici seçin. Sabah ve akşam mutlaka cildinizi nemlendirin. Özellikle kuru cilt tipine sahip olanlar daha çok nemlendirmeye özen göstermelidir. Cildinizin nemli olması için bol bol su içmelisiniz.

Cildinizi temizleyin: Cilt temizliğinde sadece sabun kullanmaktan vazgeçin. Cildinize özel bir temizleyici edinin. Makyaj temizleme ürünlerinin haricinde bir ürün kullanmalısınız. Cilt temizleme için yüz temizleme sütleri var. Bunlar kremsi yapıda oldukları için cildinizi hem temizler hem de nemlendirir.

Cildinize tonik uygulayın: Cildinizi temizledikten sonra mutlaka tonik uygulayın. Cilt tipinize ve yaş grubunuza uygun bir ürün seçmeye özen gösterin. Ürünü bir pamuk yardımıyla cildinize nazikçe uygulayın. Tonikleme işleme cildinizdeki gözeneklerin sıkılaşmasına ve cildinizin daha güzel görünmesini sağlar.

Cildinizi güneşten koruyun: Güneş ışınlarına maruz kalan cildimizde kırışıklar ve lekeler meydana gelir. Sadece yaz aylarında değil kış aylarında da cildimiz için güneş koruması önemlidir. Yaz ayları için SPF30 kış aylarında ise SPF15 koruma faktörü idealdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git