2018 Nişanlık Modelleri

2018 Nişanlık Modelleri
24 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 2.765 kez okundu.

Herkese merhabalar, sizlere yepyeni nişanlık modelleri ile geldim. Bu yılın nişanlık modasında neler var? Hangi nişanlık modelleri demode oldu? Nişanlık kumaşı nasıl seçilir? Bunlar hakkında sizlere bilgi vereceğim. Öncelikle sizlere şunu söylemeliyim ki bu yılın nişanlık renkleri genel olarak soft renklerden oluşuyor. Hangi mağazaya giderseniz gidin ilk karşınıza çıkan renkler soft renkler olacaktır. Yoğunluk pudra rengi ardından da bebe mavisi geliyor. Bunun yanı sıra gümüş rengi parlak nişanlık modelleri çok ön planda. Gold rengi sevenler içinde ışıltılı gold nişanlık modeli de bulunuyor.

2018 Nişanlık Modası

Nişanlık modelleri zaman geçtikçe şekil değiştirerek adeta renkli gelinlik haline geldi. Eğer nişanınızı evde değil de salonda yapıyorsanız salona uygun olarak kabarık nişanlık giymeniz uygun olacaktır. Nişanlık modellerinin çoğu da kabarık modellerden oluşuyor. Fakat kabarık model alırken prenses model olan aşırı kabarık modellere kesinlikle bakmayın. Çünkü bu modeller artık demode… Bunun yerine A kesim ve dolgun A kesim olan kabarık nişanlık modellerini tercih etmelisiniz. Bir de kabarık model nişanlık, basenleri geniş olanlar için çok uygun. Eğer minyon tipli biriyseniz çok kabarık geniş pilesi olan nişanlık modellerinden uzak durun. Düşük omuzlu, kayık yaka modeller bu yılın en çok tercih edilen modelleri arasında yer alıyor. Geçen sene yeni yeni karşımıza çıkmaya başlayan önden balık model arka kısmı uzun kuyruklu nişanlık modelleri bu yıl da sıklıkla kullanılacak. Renk olarak yukarıda bahsettiğimiz gibi soft renkler çok fazla var. Fakat bunun haricinde hiç modası geçmeyecek olan kırmızı, bordo ve mor renkli nişanlıklar ile göz doldurabilirsiniz. Canlı renkleri bulmanız biraz zor olabilir ama harika modeller mevcut.

Nişanlık İçin Kumaş Seçimi

Hazır modeller arasında istediğinizi bulamadıysanız ya da kabarık nişanlık modeli ararken her yerde özel dikim ile karşılaştıysanız tek çare diktirmek kalıyor. Eğer nişanlığınızı diktirecekseniz mutlaka kumaşınızı moda evinden bir kişiyi yanınıza alarak seçmeye gidin. Kumaşçıya gittiğinizde renkler arasında kaybolabilirsiniz dikkat edin 🙂 Belirlediğiniz bir renk yoksa kararsız kalmanız çok olası bir durum. Bu yüzden mutlaka birkaç rengi belirleyin. Ya da hangi rengi giymek istemiyorsanız en azından o renklere hiç bakmayın. Kumaş seçiminde diktireceğiniz modele göre değişiklik gösterecektir. 2018 nişanlık modasında dümdüz gipür veya dantel yok. Hatta 2016’da moda olan 3 boyutlu modeller bile pek fazla tercih edilmiyor. 3 Boyutlu modellerde genelde minik çiçek motifleri kullanılmış. 2018’de haute coutre dediğimiz modellerde boncuklu, pullu, ışıltılı ve simli kumaşlar var. İlk olarak saten kumaşı seçmeniz gerekir. Saten kumaş da çok parlak sateni pek önermem. Çünkü parlak saten çok çabuk kırışır ve kırışıklığı bozulmaz. Fakat mat saten tercih ederseniz kırışsa bile ki bu kırışma çok hafif olacaktır elinizle kırışıklığı düzeltebilirsiniz. Tül kumaş seçerken boncuklu bir kumaş seçecekseniz dikkat etmelisiniz. Parça parça kullanırsanız bir sorun olmaz. Fakat bütün olarak boncuklu kumaş seçerseniz çok ağırlık olacak ve gün boyu bu ağırlığı taşımanız zor olacaktır. Bunun haricinde bir de yeni çıkan ışıltılı çapraz kare şeklinde kumaşlar var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git