2018 Gelin Saçı Modelleri

2018 Gelin Saçı Modelleri
21 Mart 2018 tarihinde eklendi, 2.340 kez okundu.

Düğün sezonu artık neredeyse hiç kapanmıyor. Yaz kış devam eden düğünlerde gelinlerin en zor karar verdiği konu ise saç modeli oluyor. Birbirinden farklı birçok gelin topuzu modelleri var. Yüksek topuz, balerin topuzu ya da ensede topuz en çok kullanılan saç modelleri arasında yer alıyor. Bir diğer yeni trend ise salık gelin saçı modeli oluyor. Artık eskisi gibi büyük çok abartılı saç modelleri pek yok. Doğallığın ön planda olduğu sade ve zarif saç modelleri 2018 gelin başı modelleri olarak karşımıza çıkıyor.

Açık saç gelin saçının 4 farklı tipi var. Hangi sizin hoşunuza gidiyorsa onu yaptırabilirsiniz. İri dalga, su dalgası ya da sık bukleli saç modeli sizin tercihinize göre değişir. Dilerseniz Retro dalgaları tercih edip nostalji yapabilirsiniz. Saçlarınızın hangi dalgada olmasına karar verdikten sonra istediğiniz açık saç modelini yaptırabilirsiniz.

Doğal Bukleler

Gelin saçınızı açık olarak kullanmak istiyorsanız doğal dalgalarda oluşan açık bir saç modeli tercih edebilirsiniz. Bu saç modeli daha çok dış çekim için tercih ediliyor. Zarif ince bir taç ya da çiçekli taç ile kullanabilirsiniz. İri, kalın su dalgası ya da bozuk maşa olarak gelin saçınızı yaptırabilirsiniz.

Krepeli Saç Modeli

2018 yılının en çok tercih edilen gelin başı modelleri arasında yer alan bu model uzun saçlı gelinler için çok uygun. Eğer saçlarınız uzun değilse krepeyi çok fazla attırmamanızı öneririm. Saç modeli oldukça gösterişli olduğu için saçınızın yan tarafına küçük bir saç aksesuarı kullanabilirsiniz. Dilerseniz daha abartılı bir şey istiyorsanız yine bu yılın modası olan kalın, boncuklu taç kullanmanızı öneririm.

Atkuyruğu Modeli

Her gün yaptığınızın basit atkuyruğu modelini unutun. Gelin saçı olarak kullanacağınız bu saç modeli ile çok havalı görünebilirsiniz. Bol krepe attırarak sönük olan saçınıza hava katıp daha volümlü olmasını isteyin. Atkuyruğu yaptırırken yarım atkuyruğu yaptırmanızı öneririm. Yani saçlarınızın üst kısmına krepe attırıp orta kısmına da saçlarınızı toplattırın. Saçlarınızın bir bölümü ise aşağıda bukleli olarak kalmasını sağlayın. Bu saç modelinde yüksek taçlar yerine ince ve kalın saç bantlarını kullanabilirsiniz.

Toplu Bukleler

Bu saç modelinde ise diğer saç modellerine göre bukleler daha toplu duruyor. Saçların uç kısmına gittikçe daralıp sonunda birleşiyor. Saçlarınız her ne kadar açık da olsa dağılma veya bozulma gibi bir konu söz konusu değil. Saç aksesuarı olarak saçlarınızın arasından geçirebileceğiniz uzun şerit halindeki incili ve boncuklu saç bandı kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git