2017 Ev Dekorasyon Önerileri

2017 Ev Dekorasyon Önerileri
19 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 1.268 kez okundu.

Yeni evlenecekler ya da ev dekorasyonunu değiştirmek isteyenler için rehber olacak bir yazı ile sizlerleyiz. 2017 yılında öne çıkan ev dekorasyon trendlerinde evlerin değişeceği gözüküyor. Yazılar, isimler, şekiller, renkli dekor fikirleri gibi birçok öne çıkan trendler var. Bu trendlerin yanında bir de bu yılın hit olan renkleri var. Artık tek renk evler pek kalmadı gibi renk kombinleri daha çok kullanılmaya başlandı.

Harfler ve Yazılardan Oluşan Dekor Trendi: Bu yıl evlerimizde en çok göreceğimiz şeylerde bu yazılar olacak. Ahşap büyük harfler ve içine yerleştirilen küçük lambalar ile evinizde harika bir dekor yapabilirsiniz. Love, Home, Life gibi hayatınızda öne çıkan kelimelerin yazdığı objeleri evinizin dekorunda kullanın. Yastık kılıfları da artık bizimle konuşuyor. Üzerinde typo tarzı yazılar bulunan kırlentler bu yıl çok moda. Typo led lihghtbox ülkemizde biraz zor bulunuyor ama büyük AVM’lerde onu da bulabilirsiniz. Lightbox ışıklı bir tabela diyebiliriz. Bu tabelaya istediğinizi yazıp dilediğiniz simgeleri koyarak ev dekorunuza dahil edebilirsiniz. Duvarlarınızda yazılı stickerlar, dualar, isimler kullanabilirsiniz.

2017 Ev Dekorasyonu Renk Trendi: Son zamanlarda evlerimizde soft renkler hakim. Pudra pembesi, bebe mavisi, mint yeşili gibi açık renkleri çoğunlukla kullandık. Bu yıl da bu renklere ek olarak mat gri, yeşil, lacivert, gülkurusu gibi daha koyu renkler ile öne çıkaracağınız. Renklerle kombinleyebileceğiniz altın sarısı, metal ve rose gold renklerinden oluşan aksesuarları kullanabilirsiniz.

Tropikal Esintisi: Bu yıl evlerimiz tam bir tropikal iklime sahip olacak. Palmiye ağaçları, ananas gibi tropikal iklimin sahip olduğu şeyler ön plana çıkacak. Tabii bunlar kırlentlerde, küçük çerçevelerde, tabaklarda ve objelerde olup evimizin dekorunda kullanılacak. Yeşil ve beyazın uyumu da bu sayede ortaya çıkacak. Tropikal iklimin bir diğer öne çıkan simgesi de hasırdır. Bu sebeple hasır supla, sandalye, vazo gibi aksesuarlar evlerimizi süsleyecek.

2017 Ev Dekorunda Kumaş Trendi: Kadife. Geçen sezon kadifeyi elbiseler, bluzlarda, hatta iç giyimde bile sıklıkla gördük. Bu yılın modasında kadife kumaşlar hakim olacak. Sandalyelerinizin döşemesinde, koltuklarınızda, berjerlerde kadife kumaşlar ile daha şık bir hale gelecek. Yumuşak, parlak ve sıcak etkisi ile evinizin tüm yerini saracak. Yatak odanızda da kullanabileceğiniz alanlar ise; yatak başlığınız, kadife bir yatak örtüsü ya da josefin kullanabilirsiniz.

Ev Düzenleyicileri: Şehir yaşamının gerektirdiği bir olgu olan küçük evlerde yaşama zorunluluğu herkesin hayatında var. Küçük bir alana birçok şeyi sığdırmak zorunda kalıyoruz. Bu yüzden hem dekor amaçlı hem de saklama kolaylığı açısından birçok ev düzenleyicisi çıktı. Hatta yurtdışında ev düzenleyici uzmanı diye yeni bir meslek bile oldu. Evinizde düzenleyici olarak kullanacağınız raflar, komodinler, çekmeceler evinizin dekoruna uygun olmalı ona göre seçmelisiniz.

Orijinal El Yapımı Ürünler: Bu yılın en önemli dekorasyon trendi el yapımı ürünler oluyor. El örgüsü, seramik, ahşap boyama, cam ürünleri gibi kendi yaptığınız ya da emek verilerek yapılan ürünleri kullanmak çok önemli bir trend. Bu tarz işlere eliniz yatkın değilse satında alabilirsiniz fakat bu yılın modası “Do it yourself” yani kendin yap. Kendinizin yapabileceği el işi ürünleri bulup yapabilirsiniz. Dantel de bu sayede tekrardan geri dönüyor. Ama tabii örtü olarak değil 🙂 Danteli kolalayarak sepet gibi kullanabilirsiniz. Eski dantellerinizden abajur yapabilirsiniz.

Doğal Aksesuarlar: Country tarzı bir ev seviyorsanız evinizde bolca doğal aksesuarlar olmalı. Cilasız, ahşap mobilya ve aksesuarlara yer açın. Bu tarz mobilyaların yanında çakıl taşları, halat ipler ve hasırlarla kombin yapabilirsiniz.

İkonlar Baş Köşede: Herkesin belli başlı beğendiği bir ikonu vardır. Bunu kişi olarak söylemiyorum. Evinizde büyük bir alanda kullanabileceğiniz sizi simgeleyen bir obje olması gerekiyor. Bu büyük bir ayna olabilir, sevdiğiniz bir ikonu simgeleyen tablo olabilir. Bunun yanı sıra ikonikleşmiş olan Marliyn Monroe, Audrey Hepburn gibi isimlerin dekoratif objelerle buluşan aksesuarları kullanabilirsiniz.

Evlerde Mücevher Zamanı: Evler doğal taşların etkisi altına giriyor. Önceki yıllarda kristal ve mermer geri dönmüştü. Şimdi ise doğal taşlar evimizde başrol oynayacak. Fengshui ye göre evin enerjisini temizliyor, pozitif enerji yayıyor. En çok ilgi gören taşlar ise quartz, amatist ve kuvars oluyor. Bunları dekoratif objelerde, aksesuarlarda, bardak altlığı, kahve sunumu, sehpa, tepsi gibi ürünlerde kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git